• м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22
  • (0512) 37-09-32

Інформаційні матеріали

До уваги замовників публічних закупівель!

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, як уповноваженим органом з питань публічних закупівель, узагальнено відповіді на поширені запитання замовників щодо застосування законодавства з питань публічних закупівель.

Зазначені матеріали, зокрема відповіді на запити Миколаївської облдержадміністрації та Снігурівської міської ради, розміщено на офіційному сайті Мінекономіки www.me.gov.ua у підрозділі «Узагальнені відповіді» розділу «Консультації з питань закупівель» рубрики «Публічні закупівлі».

Крім того, Мінекономіки листом від 16.01.2020 № 3303-04/2363-03 надано перелік суб’єктів сфери закупівель та посилань, що містять відповіді на питання, зазначені у зверненнях.


Про організацію закупівельної діяльності 

З метою гармонізації правил публічних закупівель згідно зі стандартами Європейського союзу в частині імплементації нових елементів регулювання публічних закупівель прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (далі – Закон).

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України як уповноваженим органом, що здійснює регулювання та реалізує політику у сфері публічних закупівель, у зв’язку з набранням чинності 20.10.2019  Закону листом від 06.12.2019 № 3305-04/52038-03 (додається)  повідомлено про визначення відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель Уповноваженої особи.

 

Зазначеним листом, зокрема, рекомендовано вжити заходів для забезпечення поступової зміни формату здійснення  публічних закупівель шляхом переходу від роботи тендерних комітетів до організації закупівельної діяльності уповноваженими особами.


Прийнято та оприлюднено зміни до Закону України «Про публічні закупівлі».

Перелік основних змін

19 вересня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель», який оприлюднено 19 жовтня поточного року в офіційному виданні – газеті «Голос України». Повний текст оновленої редакції цього Закону  розміщено на офіційному вебпорталі Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/114-ix.

Нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі» вступить в силу через 6 місяців, після публікації в офіційних джерелах - 19 квітня 2020 року.

Пропонуємо для ознайомлення  перелік основних змін до Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема:

 

Нова процедура — спрощена закупівля

®  застосовується для закупівель бюджетом: 

а) 50-200 тис. грн для товарів чи послуг; б) 50 тис грн – 1.5 млн грн для робіт;

®  щоб процедура відбулась — достатньо одного учасника;

®  якщо необхідно змінити щось у тендерній документації — термін прийому пропозицій замовнику потрібно буде продовжити мінімум на 2 робочі дні;

®  кваліфікація одного учасника має тривати не більше 5 робочих днів;

®  укласти договір потрібно протягом 20 днів від моменту визнання переможця.

 

Виявлення аномально низьких цін

®  занижені ціни будуть визначатися системою автоматично;

®  учасник   має   надати   пояснення  замовнику  протягом 1 робочого  дня  з дня проведення аукціону;

®  якщо постачальник не  надасть пояснень, замовник  може  відхилити учасника з аномально низькою ціною.

 

Зміни у оскарженнях закупівель

®  оплата за подання скарги до АМКУ буде проводитись одразу в електронній системі;

®  з’явився строк виконання рішень АМКУ для замовників — 30 днів;

®  стане неможливо відкликати подану скаргу;

®  тепер учасник матиме змогу подати скаргу на рішення замовника, навіть якщо дискваліфіковано всіх учасників процедури;

®  учасники зможуть оскаржити скасовану процедуру;

®  АМКУ буде розглядати скарги від учасників протягом 10 робочих днів, а в разі потреби може продовжити цей строк до 20 робочих днів.

 

Усунення недоліків тендерної пропозиції учасника

®  учасник матиме 24 години із моменту оприлюднення замовником протоколу на усунення недоліків у своїй пропозиції;

®  виправляти можна тільки те, що стосується документів, які підтверджують повноваження для підпису та відповідність кваліфікаційним критеріям;

®  оголосити недоліки одному учаснику замовник може лише один раз.

 

Кваліфікація та виконання договору

®  учасник, якого визнали переможцем, протягом 10 днів від моменту публікації повідомлення про намір укласти договір має надати документи, що підтверджують відсутність підстав для відхилення його пропозиції;

®  замовник має право відхилити учасника, що недобросовісно виконав попередній контракт з цим замовником й це призвело до дострокового розірвання цього контракту та накладення штрафів на учасника;

®  замовник може продовжити строк укладання договору до 60 днів;

®  після підписання договору постачальник зможе збільшувати ціну за одиницю товару не більш, як на 10% та не частіше ніж один раз на 90 днів за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми самого договору. Винятки: закупівлі газу, бензину, дизельного пального та електричної енергії.

 

Для підготовки інформації використано матеріали інтернетджерела:  

https://education.zakupki.prom.ua/priynyato-zakonoproekt-1076-perelik-osnovnih-zmin-ta-yak-vin-bude-vprovadzhuvatis/


Про визначення очікуваної вартості предмета закупівлі 

 

Розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі здійснюється на етапі визначення доцільності та підготовки техніко-економічного обґрунтування можливості закупівлі з урахуванням детальних технічних вимог, специфікацій, технічних завдань при підготовці відповідної документації для проведення процедури публічної закупівлі та безпосередньо перед оголошенням цієї закупівлі, а також при наданні цінових довідок щодо рівня очікуваної вартості предмету закупівлі. 

З метою забезпечення оптимального планування та підвищення ефективності закупівельного процесу Мінекономрозвитку розроблено проект примірної Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка описує порядок збору інформації, методи розрахунку очікуваної ціни закупівлі, застосування індексів корегування цін та інфляції, вплив зміни курсу валют при закупівлі товарів.

Оскільки оптимальне визначення очікуваної вартості закупівлі є передумовою ефективного планування, успішного проведення процедур закупівель та досягнення максимальної економії, зазначений проект методики, за повідомленням  Мінекономрозвитку (лист від 20.08.2019 № 3301-04/34980-06), може використовуватись замовниками як основа для підготовки та затвердження власних методик розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі. 

Зазначені по тексту лист Мінекономрозвитку та проект примірної Методики доступні за посиланням: http://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList? 

 


Про підвищення професійності фахівців з публічних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, як Уповноваженим органом у сфері публічних закупівель, спільно з Київською школою економіки (далі - КШЕ) за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» (ТАРАS) реалізовується навчальний курс «Фахівець з публічних закупівель для місцевого самоврядування, державних адміністрацій та органів виконавчої влади».

Головною метою навчального курсу є підвищення рівня обізнаності задіяних у сфери публічних закупівель фахівців органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, державних адміністрацій, представників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів, органів влади та їх підрозділів в регіонах. Даний навчальний курс розроблено у відповідності до вимог Професійного стандарту «Фахівець з публічних закупівель» (Наказ Мінсоцполітики від 18.02.2019 № 234).

Навчання за програмою розпочинається 19 серпня 2019 року та відбуватиметься за змішаною моделлю викладання, яка передбачає  11 онлайн модулів (лекції, вебінари та тестування в режимі онлайн), 2 модулі з практичних занять,  підсумковий іспит і публічний захист фінальних проектів. Після закінчення навчання учасники мають можливість отримати відповідний сертифікат.

Зарахування на курс відбувається за результатами конкурсу з можливістю отримання безкоштовних стипендій на покриття вартості навчання, витрат на транспорт та проживання учасників під час проведення модулів з практичних занять.

Подача документів для прийняття участі у конкурсі здійснюється до 09 серпня 2019 року.

Більш детальну інформацію щодо навчання розміщено на сайті КШЕ www.ukгаіnе-leагns.оrg .

З питань подачі заявок на конкурс Мінекономрозвитку пропонує звертатись   до   контактної  особи  Олени  Стародубцевої:  тел. 067 434 7205,   e-mail:ostarodubtsevа@ksе.огg.uа .

 


Про підвищення рівня знань суб’єктів сфери публічних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, як Уповноваженим органом у сфері публічних закупівель, спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» та за підтримки Проекту ЄС "Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації в Україні" оновлено онлайн курс «Публічні закупівлі».

Курс читають українські і міжнародні провідні фахівці та експерти у сфері закупівель.

Після успішного проходження тестування кожен слухач має можливість отримати відповідний сертифікат.

 

Курс є безкоштовним, містить різноманітні матеріали (відеолекції, додаткові текстові і графічні матеріали, слайдові презентації, інтерактивні завдання, форум) та доступний за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+PP101+2018_T3/about

 

Інформаційні джерела та аналітичні інструменти у сфері публічних закупівель

 

До уваги розпорядників коштів про Настанови Мінекономрозвитку щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель

До уваги керівників та членів тендерних комітетів!

 Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним

 Річний звіт про використання коштів обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році

 

До уваги керівників, головних бухгалтерів, голів тендерних комітетів!

21 - 22 лютого 2019 року в м. Миколаїв ТОВ «Консалтингова група «Центр державних замовлень» проводить курси з навчання та підвищення кваліфікації у сфері публічних закупівель.

Контактні реквізити ТОВ «Консалтингова група «Центр державних замовлень» -  (044) 223-14-62, (044) 272 33 50.

 

Також,  корисною може бути інформація ДП «Держзовнішінформ», яке  відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.05.2018 №608 здійснює моніторинг цін на зовнішньому та внутрішньому товарних ринках, досліджує динаміку цінових процесів тощо.

Ознайомиться з переліком послуг ДП «Держзовнішінформ» можна за посиланням  https://dzi.gov.ua, або за тел.  (044) 390 50 74.

JooMix