• м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22
  • (0512) 37-09-32

Допорогові закупівлі

Інформація про проведення допорогових закупівель у І кварталі 2019 року

Забезпечення ефективності і прозорості використання бюджетних коштів залишається одним із пріоритетних завдань органів влади.

За інформацією розпорядників коштів місцевих бюджетів, наданою на виконання розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка "Про проведення допорогових закупівель товарів і послуг з використанням електронної системи закупівель ProZorro", у січні - березні 2019 року економію публічних коштів  забезпечено на рівні 13,7% (4,5  млн грн).

Зокрема, головними розпорядниками бюджетних коштів включно із підпорядкованими їм підприємствами, установами, організаціями забезпечено економію: на рівні структурних підрозділів облдержадміністрації - 16,3% (понад 2,4 млн грн), на рівні райдержадміністрації – 10,9% (близько 0,7 млн грн), на рівні виконавчих комітетів міст обласного значення – 13,5% (понад 1,0 млн грн), 8,5% (майже 0,3 млн грн) – на рівні Баштанської та Снігурівської міських рад.

За інформацією, наданою органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Миколаївської області (головні розпорядники, що використовують кошти місцевих бюджетів - обласного, районних, міських, селищних, сільських), структура допорогових закупівель за вартістю укладених договорів у 1 кварталі 2019 року складає: 10,1% - конкурентні закупівлі через електронну систему ProZorro, 51,5% - закупівлі з використанням електронної системи ProZorro шляхом оприлюднення звіту про укладені договори, 38,4% - прямі договори.

 

Серед  головних розпорядників коштів обласного та районних бюджетів, а також підпорядкованих їм підприємств, установ, організацій (далі – розпорядники бюджетних коштів), допорогові закупівлі у звітному періоді проводив 271 розпорядник.

За конкурентними процедурами у системі ProZorro в межах допорогових закупівель за кошти обласного та районних бюджетів укладено 339 договорів.

Серед структурних підрозділів облдержадміністрації найбільше договорів на конкурентній основі, як і у минулому році, укладено у сферах охорони здоров’я (114), соціального захисту (80), освіти і науки (27).

На районному рівні найбільше договорів на конкурентній основі у межах допорогових закупівель у звітному кварталі уклали розпорядники бюджетних коштів Новоодеської (22) та  Снігурівської (20) райдержадміністрацій.

Загальна фактична вартість за договорами, укладеними у звітному періоді за результатами допорогових закупівель товарів і послуг з конкурентним вибором виконавця, склала понад 18,5  млн грн. При цьому, на загальну стартову вартість близько 2,5 млн  грн конкурентні  закупівлі відмінені у зв’язку з відсутністю або невідповідністю  пропозицій учасників та виявленням технічних помилок. Частіше за все, як і в минулому році, предметами закупівлі за конкурентним вибором виконавця були товари, характеристики та технічні і якісні вимоги по яких є більш детальними та стандартними: паливно-мастильні матеріали, продукти харчування, лікарські засоби, офісна та комп’ютерна техніка.

За даними розпорядників бюджетних коштів квартальна економія коштів обласного та районних бюджетів, отримана завдяки конкурентному вибору виконавців в електронній системі закупівель ProZorro, склала 3,17 млн грн, або 14,6%.

Електронною системою ProZorro для оприлюднення звітів про укладені договори розпорядники бюджетних коштів скористалися 1504 рази, загальна сума таких договорів - понад 89,4 млн грн. Частіше за все предметами закупівлі були послуги: поточний ремонт, розробка проектно-кошторисної документації, послуги з експлуатаційно-технічного обслуговування, послуги з енерго- та тепловодопостачання.

Фактична вартість укладених у звітному періоді 7605 прямих договорів склала близько 69,6 млн грн. Частіше за все предметами закупівлі були продукти харчування, транспортні послуги, оплата за послуги по розподілу природного газу, електричної енергії, комунальні послуги, послуги з поточного ремонту і технічного обслуговування офісного устаткування.

В цілому, за результатами моніторингу інформаційної бази ProZorro, закупівлі, в межах допорогових значень, встановлених Законом України «Про публічні закупівлі», протягом 1 кварталу 2019 року у Миколаївській області здійснювали 602 організатори, що використовують кошти усіх рівнів бюджетів.

З використанням електронної системи закупівель ProZorro завершено понад 6,8 тисяч закупівель,  укладено допорогових договорів на загальну суму понад 1,7 млд грн.

З них 124 організатора закупівель уклали 720 договорів за конкурентним вибором виконавців на загальну суму понад 66,2 млн грн. При цьому підтверджена економія склала 9,0 млн грн.  Розміщенням в електронній системі звітів про укладені договори скористалися 577 організаторів закупівель Миколаївської області.

 

За  кількістю завершених у 1 кварталі 2019 року через електронну систему ProZorro конкурентних допорогових закупівель, а також за обсягом підтвердженої економії коштів, Миколаївська область займає 11 місце серед інших областей України. 


До уваги юридичних осіб,
які здійснюють допорогові закупівлі за публічні кошти!

Змінено google-форму, за якою керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам та сільським, селищним, міським головам об’єднаних територіальних громад на виконання пункту 2 розпорядження голови облдержадміністрації від 09.11.2017 № 445-р «Про проведення допорогових закупівель товарів і послуг з використанням електронної системи закупівель ProZorro» (зі змінами, внесеними розпорядженням голови облдержадміністрації від 15.11.2017 № 452-р), необхідно надавати для узагальнення інформацію про здійснення допорогових закупівель товарів і послуг.

Google-форма заповнюється з врахуванням інформації підпорядкованих підприємств, установ, організацій щокварталу, до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом.

Доступ до оновленої google-форми надається за посиланням: https://goo.gl/forms/VmY6IUxVaLDRjc9b2 .

JooMix